Projekt „Radosne przedszkole – mądry start”

Będę dzielnym przedszkolakiem

W dniu 05.12.2019r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika zorganizowana przez p. M. Olszewską wraz z dziećmi grupy VI „Zajączki”. Gościliśmy górnika zaprzyjaźnionego z przedszkolem - emerytowanego górnika p. Stefana Chmielewskiego. Gość ubrany był w galowy mundur, na czapce lśniły pióropusze z kogucich piór w białym kolorze. Spotkanie przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich każdego dnia. Dzieci  dowiedziały się do czego dawniej służyły poszczególne części prezentowanego stroju, dowiedziały się także, jak wygląda współcześnie praca górników. Dużo radości przyniosło ubieranie czapki z pióropuszem. Poznały także historię powstania węgla, którą w zabawie dramowej zainscenizowali przedstawiciele poszczególnych grup. Przedszkolaki, dzięki takim spotkaniom, nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się szacunku i wdzięczności. Na zakończenie dzieci z gr. VI „Zajączki” złożyły gościowi życzenia i podziękowania w imieniu całej społeczności przedszkola, prezentując program artystyczny i wręczając kwiaty. Natomiast górnik przekazał wszystkim dzieciom słodki podarunek.

 


20.11.2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa- 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenia, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu nasze przedszkole okazało wsparcie i solidarność z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

 


Dnia 20.11.2019 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo – Sportowej  w Obiekcie Rekreacyjno – Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie odbył się drugi dzień rozgrywek eliminacyjnych do XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem. O bilet, otwierający drogę do finału olimpiady – podobnie jak poprzedniego dnia – rywalizowało aż sześć przedszkoli. Były to: Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej zabawy”, Przedszkole nr 5 „Plastuś”, Przedszkole nr 11 „Pentliczek”, Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”, Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”

Bilety do finałowych rozgrywek otrzymały następujące przedszkola: Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczne Przedszkole „Sportuś” i Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”.

Gratulujemy!

  


Dnia 19.11.2019 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo – Sportowej  w Obiekcie Rekreacyjno – Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie odbyły się rozgrywki eliminacyjne do XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem, organizowanej przez Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie. Współorganizatorami tego sportowego przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.  W dniu dzisiejszym o bilet, otwierający drogę do finału olimpiady rywalizowało aż sześć przedszkoli. Były to: Przedszkole nr 1 „Kosmatek”, Przedszkole nr 10 z Oddziałami integracyjnymi „Leszczynowa Górka”, Przedszkole nr 16 im. Jan Brzechwy, Przedszkole nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 31 „Pod Tęczą” i Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”.

Bilety do finałowych rozgrywek otrzymały następujące przedszkola:

Przedszkole nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy oraz Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”.

Gratulujemy!

 


Dnia 13.11.2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w Konińskim Dniu Relacji organizowanym przez Konińską Spółdzielnię Socjalną SPEKTRUM. Hasłem przewodnim było "W przedszkolu, jak w domu". W całym przedszkolu tego dnia organizowane były warsztaty i zabawy integracyjne dla dzieci oraz ich rodzin.


W dniu 8.11.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 Listopada). Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało - czerwono. Wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, poznanie jego kultury, tradycji oraz symboli narodowych. Dzieci z grupy Motylki i Pszczółki wykonały taniec do utworu pt. „Wyczaruję Polskę”. Następnie „Pszczółki” zaprezentowały przedstawienie pt. „Legenda o Białym Orle”. Każda grupa wykonała prace o tematyce patriotycznej, które umieszczono w korytarzu przedszkola tworząc tematyczną galerię. Na koniec wszystkie przedszkolaki i wszyscy pracownicy placówki wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" włączając się w akcję "Szkoła do hymnu".


Dnia 23.10.2019r. oglądaliśmy przedstawienie pod tytułem "Sklep u skrzata"


 Dnia 11.10.2019 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkaniu tym obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście - emerytowani pracownicy przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny- wiersze, tańce i piosenki, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Na zakończenie każdy zaproszony gość otrzymał od dzieci mały upominek, a od pani dyrektor Ewy Siwek wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy.

 

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


Dnia 08.10.19 r. dzieci z grup ,,Pszczółki” i ,,Zajączki” wybrały się na wycieczkę autokarową do ZOO-Safari w Borysewie. Wycieczka stała się niesamowitą przygodą dla wszystkich jej uczestników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki ciuchcią, która obwiozła nas wokół całego terenu ZOO-Safari. Podziwiać mogliśmy nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata – białe tygrysy, białe lwy czy bawoły indyjskie, ale również inne gatunki tam zamieszkujące. Po edukacyjnej przejażdżce , by mieć siłę na kolejne wrażenia dzieci skonsumowały "małe co nieco". Po obiedzie oglądały pokazowe karmienie lwów i fok, dowiadując się też ciekawostek na ich temat. Ogród Zoologiczny w Borysewie, był idealnym miejscem edukacyjnym dla przedszkolaków, gdzie w bezpośrednim kontakcie dzieci mogły zapoznać się z wyglądem dzikich zwierząt, często reprezentujących rzadkie gatunki. To miejsce jest także sposobem na wspaniałą rozrywkę i pomysłem na spędzenie wolnego czasu. To była udana wycieczka! Do przedszkola dzieci wróciły zachwycone podróżą, pełne nowych wrażeń i nowych wiadomości. Wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

 
Więcej zdjęć w galeriach grupowych

W dniu 1.10.2019r. dzieci z grupy "Misie", "Motylki", "Biedronki", "Żabki" odbyły swoją pierwszą wycieczkę do Parku im. Fryderyka Chopina w Starym Koninie. Przedszkolaki miały szansę podziwiać przyrodę w jesiennej szacie, poznały zwierzęta, które mieszkają w parku oraz spacerowały otoczone kolorowymi jesiennymi liśćmi. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły poszukując skarbów jesieni.
 
 
Więcej zdjęć w galeriach grupowych
26.09.019r. zawitali do nas aktorzy...
24 września 2019r. odbył się w naszym przedszkolu kolejny Festyn Rodzinny na Pożegnanie Lata pod hasłem "Lato, Lato Cię żegnamy a do nas piękną jesień zapraszamy". Motywem przewodnim tegorocznej zabawy był ziemniak. Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji. Rodzice i dzieci mogli wykazać się zręcznością i sprawnością w konkursach ziemniaczanych. Odbył się także tradycyjny mecz piłki nożnej tatusiów zakończony wynikiem 1-0. Wszyscy wspaniale się bawili, dzieci chętnie korzystały z kącików: plastycznego, malowania buziek, kolorowych tatuaży, loterii fantowej oraz mega baniek. Ogromnym powodzeniem cieszyła się kawiarenka ze słodkimi racuchami. Serwowano także żurek, ziemniaki z sosem tzatziki oraz przygotowaną przez dzieci sałatkę ziemniaczaną. Festyn był doskonałą okazją do wspólnego, rodzinnego świętowania wraz z nauczycielami i pracownikami przedszkola.


Dnia 23.09.2019r. nasi przedszkolacy wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2019 - pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy- zmieniamy!"

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


Dnia 20.09.19r. uroczyście obchodziliśmy Koniński Dzień Przedszkolaka. Na hali Sportowej Rondo pod hasłem: ,,Razem w Europie” w zabawach wzięły udział dzieci ze wszystkich konińskich przedszkoli. Po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka pan Prezydent Piotr Korytkowski  i jego zastępca Witold Nowak złożyli najserdeczniejsze życzenia i wręczyli prezenty wszystkim Przedszkolakom. W dalszej części uroczystości, dzieci brały udział w pląsach i tańcach integracyjnych przy muzyce. Nie zabrakło występu tanecznego naszych przedszkolaków, które zaprezentowały „Taniec walijski”. Było wesoło i kolorowo. Święto Przedszkolaków udało się znakomicie. Był to dzień wspólnego przeżywania radości dzieci z 18 konińskich przedszkoli.


Dnia 19.09.2019 r. odbył się  Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Europejska podróż Bolka i Lolka” oraz obchody imienin Bolka i Lolka – patronów przedszkola.. Dzieci ubrane w biało – czerwone stroje, symbolizujące flagę naszego kraju - Polski poznały barwy flag wybranych państw Europy oraz zabawy dzieci z tych krajów: „Kaczuszki” z Francji, „Zbijanie balonów” z Niemiec, „Zabawę Wikingów” – „Z tarczy na tarczę”. Bawiły się w pieczenie pizzy, która jest jedną z ulubionych potraw we Włoszech. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn przedszkola „Światem powinny rządzić dzieci”, a następnie złożyły Bolkowi i Lolkowi życzenia z okazji ich święta. Na zakończenie bajkowi bohaterowie wręczyli wszystkim dzieciom niespodziankę – opis zabawy greckich dzieci i słodkości. Na twarzach dzieci malował się uśmiech i radość z przeżywanych chwil w otoczeniu przedszkolnej gromadki.

Więcej zdjęć w galeriach grupowych

Przedszkole Nr 7

"Bolek i Lolek" w Koninie

Wsparcie prawnicze dla rodziców:

Michał Majewski - Radca Prawny Konin

porady z zakresu prawa rodzinnego

62-510 Konin, ul. Kolejowa 30

tel. 63-242-14-67