Projekt „Radosne przedszkole – mądry start”

Będę dzielnym przedszkolakiem

Dnia 05.03.2020r. dzieci z grupy III „Biedronki” oraz z grupy VI „Zajączki” odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Przedszkolaki poznały sposób funkcjonowania schroniska oraz miały możliwość obejrzeć miejsce pobytu zwierząt szukających nowego domu. Dzieci przekazały na rzecz placówki karmę, której zbiórkę zorganizowała p. A. Nowicka na przełomie stycznia i lutego. Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za zaangażowanie w imieniu czworonogów i pracowników schroniska.

 


Dnia 27.02. 2020r. odbył się w MDK-u w Koninie XXVI Przegląd Piosenki Przedszkolnej DO-RE-MI, w którym brały udział Antonina Janiak z piosenką „Karnawałowy bal” z grupy V „Pszczółki” i Tola Tomczak z piosenką „Mała strojnisia” z grupy VI „Zajączki”.

Dziewczynki pięknie zaśpiewały i wspaniale zaprezentowały nasze przedszkole. Nominację do dalszego etapu konkursu piosenki przedszkolnej „Czerwonak 2020” zdobyła Tola Tomczak, natomiast Tosia Janiak została wyróżniona.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

 

 

W dniach 11- 12.02.2020r. nasze przedszkole wyglądało jak zaczarowane, bajkowe miejsce. Były tu wróżki, księżniczki, pajacyki, rycerze i inne postacie ze znanych i lubianych bajek. Większość dziewczynek była nie do poznania – każda przecież była prawdziwą królewną, skrzatem, łąkowym owadem, piratem. Chłopcy natomiast mogli założyć klub obrońców ludzkości- ponieważ większość z nich była walecznym Spidermenem, rycerzem lub innym wojownikiem. Tańce i różne wesołe zabawy trwały aż do obiadu. Urządziliśmy paradę strojów, konkurs tańca zabawy w pociąg i kółeczka oraz wiele innych wesołych pląsów. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie zabawy przewidziany  był słodki poczęstunek- soczek i pączek przygotowany przez rodziców.  Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!


 
 
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o pielęgnacji psa...
 
Dnia 14.01.2020r. o godz. 9.30 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie odbyły się finałowe rozgrywki XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem: „Zdrowie mam, bo z Bolkiem i Lolkiem o siebie dbam!”. Po uroczystej defiladzie, zapalonym zniczu i odśpiewanym przez Tolę Tomczak Hymnie Polski nastąpiły prawdziwe sportowe zmagania. W Olimpiadzie brały udział dzieci z siedmiu konińskich przedszkoli: Przedszkola nr 17 „Wojtusiowa Izba”, Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy, Przedszkola nr 25 „Bajka”, Przedszkola nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi, Prywatnego Przedszkola „Bajkolandia”, Niepublicznego Przedszkola „Sportuś” oraz Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek”. Każdą placówkę reprezentowała dziewięcioosobowa drużyna złożona z zawodników w dwóch kategoriach wiekowych oraz zawodników rezerwowych. Wśród konkurencji były między innymi: czworakowanie, biegi, rzuty do celu, toczenie, oraz biegi z przeszkodami. Poszczególne zadania wymagały od zawodników zwinności, gibkości i szybkości, a także koncentracji. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole. Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a widzowie żarliwie kibicowali swoim faworytom Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali studenci I roku Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, których wspaniale przygotowała dr Ewa Janeczek. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem wszystkich uczestników olimpiady dbała pani Agnieszka Liszka. Impreza przebiegła w miłej, przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Mali sportowcy wykazali się wieloma umiejętnościami fizycznymi i ogromnym zaangażowaniem, a ich koledzy i koleżanki zasłużyli na miano prawdziwych kibiców. I tak:
  • I miejsce zajęło Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi
  • II miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”.
  • III miejsce zajęło Przedszkole nr 25 „Bajka”
  • IV miejsce wspólnie zajęło Przedszkole    nr 16 im. Jana Brzechwy i Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”
  • VI miejsce zajęło Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek”
  • VII miejsce zajęło Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba
  • Bez względu na wyniki końcowe gratulacje należą się wszystkim uczestnikom XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem, dlatego też po zakończeniu rywalizacji wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, a każda drużyna okazałe puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Konina pana Piotra Korytkowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Konina pana Tadeusza Wojdyńskiego. Radość dzieci, ich sportowa postawa i duch walki jest największym podziękowaniem dla organizatorów tej pięknej imprezy. 
  

Dnia 17.12.2019r. dzieci z grupy II "Motylki" i V "Pszczółki" odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Koninie. Dziecięcy śpiew kolęd i świąteczne tańce wprowadziły pensjonariuszy w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Najmilszą niespodzianką okazały się paczki od Świętego Mikołaja ufundowane przez rodziców i pracowników z naszego przedszkola.

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w akcji "Paczka od Św. Mikołaja"!

 


16.12.2019r. w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie odbyło się „XVII Przedszkolne kolędowanie przy pianinie”. Dzieci, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście w bożonarodzeniowej scenerii przy blasku świec pośród piernikowych zapachów śpiewali z solistami znane staropolskie kolędy. Uroczystość ta zakończyła realizację programów edukacyjnych i tematyki kompleksowej „Boże Narodzenie”, celem której było kultywowanie we wszystkich grupach wiekowych najpiękniejszych świątecznych tradycji. W ciągu minionych dwóch tygodni dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, ubierały w salach choinki, przygotowywały i przedstawiały jasełka, uczestniczyły we wspólnej wigilii, przed którą dzieliły się opłatkiem oraz spotkały się z Mikołajem. W tym roku na wspólnym kolędowaniu, przygotowanym i poprowadzonym przez p. Annę Czyż, wraz z przedszkolakami kolędy śpiewali rodzice z Rady Rodziców oraz przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.

  


Dnia 13.12.2019 r. odbyła się Wigilia w naszym przedszkolu. Na początku dzieci z grupy V ,, Pszczółki”, przedstawiły ,,Jasełka”. Później życzenia złożyła pani Dyrektor. W radosnej, świątecznej atmosferze dzieci rozeszły się do swoich sal gdzie zgodnie z tradycją połamały się opłatkiem i zasiadły do wspólnego stołu. Największą niespodzianką było pojawienie się św. Mikołaja. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek dla naszych przedszkolaków. 

 


Grudzień to wyjątkowy czas w naszym przedszkolu. Kiedy za oknem zimno i smutno, u nas jest wesoło i gorąco za sprawą długo oczekiwanych uroczystości przedszkolnych. Cykl imprez rozpoczął się w tym roku   11 i 12 grudnia – występami choinkowymi dla Rodziców. Dzieci czekały na te dni  z niecierpliwością i wielką radością, ale też starannie i wytrwale się do nich przygotowywały.  W tych dniach nasze przedszkole wypełniło się po brzegi wspaniałymi gośćmi. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały Rodzicom przygotowane pod kierunkiem swoich wychowawców programy artystyczne. Były to okolicznościowe inscenizacje słowno-muzyczne i przedstawienia: „Jasełka”, oraz ,,Witaj Zimo!”. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki w pięknych strojach i kostiumach. Na scenie pojawiły się: aniołki, śnieżynki, pasterze, królowie, renifery i inne zwierzątka, oraz wiele innych barwnych postaci, których wymienić jest po prostu nie sposób. Dziecięce prezentacje artystyczne zostały przyjęte przez zgromadzonych gości gromkimi brawami i wyrazami uznania. Pani dyrektor Ewa Siwek złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Na zakończenie występów aniołki rozdały rodzicom sianko.

 


Od 12.11.2019 r. do 29.11.2019r. w naszym przedszkolu trwał konkurs plastyczno-technicznypt: „Ekologiczne zabawki i instrumenty muzyczne”. Zadaniem konkursowym było stworzenie indywidualnie lub z całą rodziną zabawki lub instrumentu muzycznego z materiałów odpadowych w celu ponownego ich wykorzystania.Konkurs połączył edukację ekologiczną z rozwijaniem kreatywności i zdolności plastyczno-technicznych przedszkolaków. Dnia 06.12.2019 nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie, podczas którego zostały wręczone nagrody ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska w Koninie. Dzieci pod kierunkiem swoich Rodziców wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i udowodniły, że wykorzystując odpady można zrobić wspaniałe prace, wśród nagrodzonych przedmiotów znalazły się roboty, gitary, statki, domki dla lalek, flety, dzwoneczki, samochody, zwierzęta oraz inne ciekawe rzeczy.


W dniu 05.12.2019r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika zorganizowana przez p. M. Olszewską wraz z dziećmi grupy VI „Zajączki”. Gościliśmy górnika zaprzyjaźnionego z przedszkolem - emerytowanego górnika p. Stefana Chmielewskiego. Gość ubrany był w galowy mundur, na czapce lśniły pióropusze z kogucich piór w białym kolorze. Spotkanie przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich każdego dnia. Dzieci  dowiedziały się do czego dawniej służyły poszczególne części prezentowanego stroju, dowiedziały się także, jak wygląda współcześnie praca górników. Dużo radości przyniosło ubieranie czapki z pióropuszem. Poznały także historię powstania węgla, którą w zabawie dramowej zainscenizowali przedstawiciele poszczególnych grup. Przedszkolaki, dzięki takim spotkaniom, nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się szacunku i wdzięczności. Na zakończenie dzieci z gr. VI „Zajączki” złożyły gościowi życzenia i podziękowania w imieniu całej społeczności przedszkola, prezentując program artystyczny i wręczając kwiaty. Natomiast górnik przekazał wszystkim dzieciom słodki podarunek.

 


20.11.2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa- 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenia, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu nasze przedszkole okazało wsparcie i solidarność z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

 


Dnia 20.11.2019 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo – Sportowej  w Obiekcie Rekreacyjno – Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie odbył się drugi dzień rozgrywek eliminacyjnych do XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem. O bilet, otwierający drogę do finału olimpiady – podobnie jak poprzedniego dnia – rywalizowało aż sześć przedszkoli. Były to: Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej zabawy”, Przedszkole nr 5 „Plastuś”, Przedszkole nr 11 „Pentliczek”, Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”, Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”

Bilety do finałowych rozgrywek otrzymały następujące przedszkola: Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczne Przedszkole „Sportuś” i Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”.

Gratulujemy!

  


Dnia 19.11.2019 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo – Sportowej  w Obiekcie Rekreacyjno – Sportowym „Rondo” MOSiR w Koninie odbyły się rozgrywki eliminacyjne do XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem, organizowanej przez Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie. Współorganizatorami tego sportowego przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.  W dniu dzisiejszym o bilet, otwierający drogę do finału olimpiady rywalizowało aż sześć przedszkoli. Były to: Przedszkole nr 1 „Kosmatek”, Przedszkole nr 10 z Oddziałami integracyjnymi „Leszczynowa Górka”, Przedszkole nr 16 im. Jan Brzechwy, Przedszkole nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 31 „Pod Tęczą” i Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”.

Bilety do finałowych rozgrywek otrzymały następujące przedszkola:

Przedszkole nr 25 „Bajka”, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy oraz Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”.

Gratulujemy!

 


Dnia 13.11.2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w Konińskim Dniu Relacji organizowanym przez Konińską Spółdzielnię Socjalną SPEKTRUM. Hasłem przewodnim było "W przedszkolu, jak w domu". W całym przedszkolu tego dnia organizowane były warsztaty i zabawy integracyjne dla dzieci oraz ich rodzin.


W dniu 8.11.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 Listopada). Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało - czerwono. Wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, poznanie jego kultury, tradycji oraz symboli narodowych. Dzieci z grupy Motylki i Pszczółki wykonały taniec do utworu pt. „Wyczaruję Polskę”. Następnie „Pszczółki” zaprezentowały przedstawienie pt. „Legenda o Białym Orle”. Każda grupa wykonała prace o tematyce patriotycznej, które umieszczono w korytarzu przedszkola tworząc tematyczną galerię. Na koniec wszystkie przedszkolaki i wszyscy pracownicy placówki wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" włączając się w akcję "Szkoła do hymnu".


Dnia 23.10.2019r. oglądaliśmy przedstawienie pod tytułem "Sklep u skrzata"


 Dnia 11.10.2019 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkaniu tym obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście - emerytowani pracownicy przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny- wiersze, tańce i piosenki, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Na zakończenie każdy zaproszony gość otrzymał od dzieci mały upominek, a od pani dyrektor Ewy Siwek wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy.

 

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


Dnia 08.10.19 r. dzieci z grup ,,Pszczółki” i ,,Zajączki” wybrały się na wycieczkę autokarową do ZOO-Safari w Borysewie. Wycieczka stała się niesamowitą przygodą dla wszystkich jej uczestników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki ciuchcią, która obwiozła nas wokół całego terenu ZOO-Safari. Podziwiać mogliśmy nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata – białe tygrysy, białe lwy czy bawoły indyjskie, ale również inne gatunki tam zamieszkujące. Po edukacyjnej przejażdżce , by mieć siłę na kolejne wrażenia dzieci skonsumowały "małe co nieco". Po obiedzie oglądały pokazowe karmienie lwów i fok, dowiadując się też ciekawostek na ich temat. Ogród Zoologiczny w Borysewie, był idealnym miejscem edukacyjnym dla przedszkolaków, gdzie w bezpośrednim kontakcie dzieci mogły zapoznać się z wyglądem dzikich zwierząt, często reprezentujących rzadkie gatunki. To miejsce jest także sposobem na wspaniałą rozrywkę i pomysłem na spędzenie wolnego czasu. To była udana wycieczka! Do przedszkola dzieci wróciły zachwycone podróżą, pełne nowych wrażeń i nowych wiadomości. Wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

 
Więcej zdjęć w galeriach grupowych

W dniu 1.10.2019r. dzieci z grupy "Misie", "Motylki", "Biedronki", "Żabki" odbyły swoją pierwszą wycieczkę do Parku im. Fryderyka Chopina w Starym Koninie. Przedszkolaki miały szansę podziwiać przyrodę w jesiennej szacie, poznały zwierzęta, które mieszkają w parku oraz spacerowały otoczone kolorowymi jesiennymi liśćmi. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły poszukując skarbów jesieni.
 
 
Więcej zdjęć w galeriach grupowych
26.09.019r. zawitali do nas aktorzy...
24 września 2019r. odbył się w naszym przedszkolu kolejny Festyn Rodzinny na Pożegnanie Lata pod hasłem "Lato, Lato Cię żegnamy a do nas piękną jesień zapraszamy". Motywem przewodnim tegorocznej zabawy był ziemniak. Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji. Rodzice i dzieci mogli wykazać się zręcznością i sprawnością w konkursach ziemniaczanych. Odbył się także tradycyjny mecz piłki nożnej tatusiów zakończony wynikiem 1-0. Wszyscy wspaniale się bawili, dzieci chętnie korzystały z kącików: plastycznego, malowania buziek, kolorowych tatuaży, loterii fantowej oraz mega baniek. Ogromnym powodzeniem cieszyła się kawiarenka ze słodkimi racuchami. Serwowano także żurek, ziemniaki z sosem tzatziki oraz przygotowaną przez dzieci sałatkę ziemniaczaną. Festyn był doskonałą okazją do wspólnego, rodzinnego świętowania wraz z nauczycielami i pracownikami przedszkola.


Dnia 23.09.2019r. nasi przedszkolacy wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2019 - pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy- zmieniamy!"

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


Dnia 20.09.19r. uroczyście obchodziliśmy Koniński Dzień Przedszkolaka. Na hali Sportowej Rondo pod hasłem: ,,Razem w Europie” w zabawach wzięły udział dzieci ze wszystkich konińskich przedszkoli. Po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka pan Prezydent Piotr Korytkowski  i jego zastępca Witold Nowak złożyli najserdeczniejsze życzenia i wręczyli prezenty wszystkim Przedszkolakom. W dalszej części uroczystości, dzieci brały udział w pląsach i tańcach integracyjnych przy muzyce. Nie zabrakło występu tanecznego naszych przedszkolaków, które zaprezentowały „Taniec walijski”. Było wesoło i kolorowo. Święto Przedszkolaków udało się znakomicie. Był to dzień wspólnego przeżywania radości dzieci z 18 konińskich przedszkoli.


Dnia 19.09.2019 r. odbył się  Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Europejska podróż Bolka i Lolka” oraz obchody imienin Bolka i Lolka – patronów przedszkola.. Dzieci ubrane w biało – czerwone stroje, symbolizujące flagę naszego kraju - Polski poznały barwy flag wybranych państw Europy oraz zabawy dzieci z tych krajów: „Kaczuszki” z Francji, „Zbijanie balonów” z Niemiec, „Zabawę Wikingów” – „Z tarczy na tarczę”. Bawiły się w pieczenie pizzy, która jest jedną z ulubionych potraw we Włoszech. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn przedszkola „Światem powinny rządzić dzieci”, a następnie złożyły Bolkowi i Lolkowi życzenia z okazji ich święta. Na zakończenie bajkowi bohaterowie wręczyli wszystkim dzieciom niespodziankę – opis zabawy greckich dzieci i słodkości. Na twarzach dzieci malował się uśmiech i radość z przeżywanych chwil w otoczeniu przedszkolnej gromadki.

Więcej zdjęć w galeriach grupowych

Przedszkole Nr 7

"Bolek i Lolek" w Koninie

Wsparcie prawnicze dla rodziców:

Michał Majewski - Radca Prawny Konin

porady z zakresu prawa rodzinnego

62-510 Konin, ul. Kolejowa 30

tel. 63-242-14-67