Projekt „Radosne przedszkole – mądry start”

Będę dzielnym przedszkolakiem

Dnia 14.06.2017r. dzieci z wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w wycieczcie do Gospodarstwa Agroturystycznego -  Mini Zoo zwierzyniec "Aga".


Dnia 13.06.2017r. dzieci z gr. II "Motylki", IV "Żabki" i VI "Zajączki" uczestniczyły w ostatnich warsztatach  kinowych w ramach realizacji  "Interdyscyplinarnego programu edukacji medialnej Kino-przedszkole".


Dnia 07.06.2017r.  odbył się II Przegląd Twórczości Angielskiej Przedszkoli zorganizowany przez Przedszkole nr 32 z oddziałami integracyjnymi oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, w którym godnie reprezentowali nasze przedszkole: Zuzanna Łagocka, Łukasz Kozłowski, Amelia Wróbel, Mikołaj Mikołajewski oraz Michalina Gościniak. Brawo dzieciaki!

 


01.06.2017r. dwie grupy - "Motylki" i "Pszczółki" wybrały się do Jednostki Wojskowej w Powidzu, gdzie uczestniczyły w uroczystych obchodach święta Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Było wspaniale...


01.06.2017 r. - Dzień Dziecka świętowaliśmy poprzez  wspólne zabawy i tańce na świeżym powietrzu.


W związku ze „Światowym Dniem Bez Papierosa”  w przedszkolu zostały zrealizowane zajęcia dydaktyczne propagujące zdrowy styl życia. Zajęcia poprowadziła p. Karolina w dniu 31.05.2017r. W pogadance wzięły udział  dzieci z grupy „Żabki”, „Motylki”, „Pszczółki” i „Biedronki”.


Dnia 25.05.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka pod hasłem ,,Rodzice dzieciom - dzieci rodzicom”. Rodzice oraz pracownicy przedszkola przygotowali dla dzieci niespodziankę - przedstawienie pt. „Magia bajek”. Dzieci rozpoczęły swój występ dla rodziców piosenką „Cudownych rodziców mam”. Potem tańczyły, śpiewały, recytowały – nie zabrakło gromkich braw i łez wzruszenia! Cieszymy się, że Święto Rodziny przebiegło w atmosferze radości, swobody i dobrej zabawy!

 I co najważniejsze nie zabrakło również słońca !   


W dniu 25.05.2017r. dzieci z grupy II "Motylki" uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Koninie odbytym z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Były wzruszające występy, słodki poczęstunek i upominki... 


XIX Bieg Milowego Słupa za nami. Nasi zawodnicy z grup: Biedronek i Zajączków dzielnie nas reprezentowali. Wszyscy radośnie i triumfalnie minęli linię mety. Zdobyliśmy aż 5 medali! Nasi medaliści to: Łukasz Kozłowski i Amelia Wróbel - II miejsce (w kategorii biegi dziecięce- przedszkolaki: chłopcy/dziewczynki, dzieci starsze) i chłopcy, którzy zdominowali podium (w kategorii biegi dziecięce - przedszkolaki: chłopcy/dziewczynki, dzieci młodsze) Antoni Wróblewski- I miejsce, Filip Więtkowski- II miejsce, Tymon Prybacki- III miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników. Gratulacje!    


Dnia 11.05.2017r. dzieci z gr. II "Motylki", IV "Żabki", V "Pszczółki" i VI "Zajączki" wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Więcej zdjęć w galeriach grupowych


Dnia 09.05.2017r. dzieci z starszych grup uczestniczyły w kolejnych warsztatach  kinowych w ramach realizacji  "Interdyscyplinarnego programu edukacji medialnej Kino-przedszkole".


Dnia 28.04.2017r. ubrane odświętnie dzieci uroczyście świętowały zbliżające się obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski. Celem uroczystości było rozbudzenie w najmłodszych zainteresowań Ojczyzną i kształtowanie poczucia dumy z przynależności narodowej. W tematykę święta flagi wprowadził dzieci film edukacyjny „Polskie Symbole Narodowe”, który dzieci obejrzały z dużym zainteresowaniem. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały Hymn Polski oraz obejrzały wystawę prac na temat symbolów narodowych wyeksponowaną na korytarzu przedszkola. Końcowym elementem uroczystości było samodzielne wykonanie przez dzieci różnymi technikami plastycznymi flagi Polski.


Dnia 26.04.2017r. dzieci z grup "Pszczółek" i "Zajączków" uczestniczyły w koncercie uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie, podczas którego wystąpiła również Julia Banaszak z grupy „Pszczółek”. Na zakończenie spotkania mali widzowie zamienili się w artystów i zagrali improwizacje melodyczne na różnych instrumentach muzycznych.


21 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto. W tym dniu królował kolor zielony. Dzieci miały okazje wykazać się swoją wiedzą ekologiczną oraz zaprezentowały  swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec otrzymały pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Przyrody” oraz kwiatka, którego posadzą w przedszkolnych ogródkach.


W dniu 07.04.2017r. odbyło się spotkanie o tematyce zdrowotnej pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch” w ramach obchodów „Światowego Dnia Zdrowia”. Przedszkolacy obejrzeli prezentację multimedialną „Zdrowe odżywianie i jego wpływ na nasze samopoczucie” oraz poznały sposoby radzenia sobie z trudnościami i lękami. Podczas spotkania zaprezentowały plakaty zdrowotne „Zdrowy posiłek”, które wykonały wspólnie na zajęciach plastycznych w swoich grupach oraz ułożone hasła zdrowotne, które nauczyciel prowadzący spotkanie Irena Juszczak podsumowała: Gdy zdrowe produkty spożywamy to zawsze uśmiech na twarzy mamy!


W dniu 06.04.2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbył się XXIII Przegląd Twórczości Plastycznej Przedszkoli. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do bajki "O gościach co na ucztę nie przyszli". Nasze przedszkole reprezentowała Amelia Wróbel z grupy VI "Zajączki" oraz Aleksander Balcerzak z grupy V "Pszczółki".


W dniu 06.04. 2017r. w Przedszkolu nr 10 z oddziałami integracyjnymi „Leszczynowa Górka” odbył się kolejny – piąty już – Przegląd Recytatorski. W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Przedszkolaki wierszyki o wiośnie rymują i z uśmiechem je recytują”. Nasze przedszkole reprezentowała Oliwia Szeląg z grupy IV „Żabki” oraz Mikołaj Mikołajewski z grupy VI „Zajączki”. Gratulujemy wspaniałego występu!


W dniu 06.04.2017r. dzieci z grupy II "Motylki" wybrały się do Muzeum Okręgowego w Koninie. Podczas warsztatów wielkanocnych dzieci wykonały ozdoby świąteczne metodą batiku.


Dnia 31.03.2017r. Motocyklowa Grupa z Konina odwiedziła nasze przedszkole ... Motocykliści przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa jazdy na motocyklu oraz omówili z jakich elementów składa się strój motocyklisty. W drugim etapie spotkania przedszkolaki obejrzały z bliska  motocykle, natomiast kulminacyjnym momentem był  ryk silników :) Na zakończenie nasi goście obdarowali każde dziecko naklejką z bajkowym misiem na motocyklu oraz kolorowanką.


Dnia 30.03.2017r. wzięliśmy udział w zabawach eksperymentalnych pt. "Eksperymenty z dźwiękiem"

A po zabawach upiększyliśmy teren wokół przedszkola sadzonkami kwiatów, które otrzymaliśmy od pani Jankowskiej, mamy Kuby i Piotrka z gr. IV "Żabki". Serdecznie dziękujemy!


W dniu 28.03.17r. trener odżywiania p. Ewa Przybylska przeprowadziła prelekcję dla rodziców na temat zdrowego żywienia, podczas której mieli okazję dowiedzieć się, jaki wpływ mają różne potrawy na samopoczucie, funkcjonowanie i rozwój ich dziecka. Wykładem placówka zachęciła rodziców do promowania zdrowego stylu życia wśród najbliższych i kontrolowania tego, co dzieci jedzą na co dzień w domach.


Dnia 24.03.2017r. odbyła się uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Na dobry początek starszaki z gr. VI "Zajączki" przedstawiły taniec "Krakowiak" oraz udzieliły dobrych rad jak być dzielnym przedszkolakiem. Następnie maluszki  zaprezentowały swoje umiejętności - dający tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie, a rodzice ślubowanie. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego "Misiaka" na przedszkolaka, a także rozdała wraz z rodzicami upominki.

 


22.03.2017r. - XVIII Międzypowiatowy Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych KALEJDOSKOP 2017


21.03.2017 r. Przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia wszystkie dzieci wspólnie rozwiązywały zadania, które przygotowała dla nich Pani Wiosna. Także każda grupa ozdabiała swoją Marzannę. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanny wraz z dziećmi wyruszyły z przedszkola do ogrodu. Przedstawiciele z każdej z grup zmoczyły Marzannę, a zebrane wokół dzieci donośnymi okrzykami "Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno" pożegnały zimę. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre. 


W dniu 17.03.2017r. odbył się przegląd "Znamy bajki i baśnie", w którym wzięły udział dzieci z gr. I "Misie" i III "Biedronki",  z gościnnym udziałem dzieci z gr. V "Pszczółki".


Dnia 16.03.2017r. na hali sportowej Rondo odbył się turniej sportowy "Czwórka przedszkolakom" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Koninie, w którym wzięły udział dzieci z gr. II "Motylki", IV "Żabki", V "Pszczółki" i VI "Zajączki".


W dniu 15.03.2017 r. odbył się przegląd kulinarny "Master Chef" w Przedszkolu nr 10 "Leszczynowa Górka" w Koninie. Reprezentowały nas Zuzia Kołosowska z grupy V "Pszczółki" oraz Joanna Wolska i Lena Plucińska z grupy VI "Zajączki". Gratulujemy za przygotowanie wspaniałych dań!


W dniu 24.02.2017r. odbył się konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima w Przedszkolu nr 14 w Cukrowni- Gosławice. Nasze przedszkole reprezentowało dwóch uczestników: Weronika Batorska z wierszem "Gabryś"  i Julia Banaszak z wierszem "Abecadło" z gr. VI "Zajączki". Gratulujemy wspaniałych występów! 


Dzisiaj (24.02.2017r.) gościliśmy w naszym przedszkolu wspaniałych gości z Domu Pomocy Społecznej w Koninie. Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas. Czytanie bajek i  wspólne zabawy dostarczyły dzieciom mnóstwo radości...


W dniu 21.02.2017 r. "Pszczółki" i "Zajączki" bawiły sie w "Fabryce Wrażeń". Była to I nagroda za udział w konkursie na najciekawszy transparent do Św. Mikołaja, zorganizowanym podczas Jarmarku Św. Mikołaja w dniu 6.21.2016 r. Zabawa była wspaniała :-)


Kosmos w przedszkolu...


Gościmy w bibliotece - poznajemy kukurydzę i jej przetwory. 

W ferie bawimy się wesoło...

.... mali konstruktorzy, 

 ...na dworze śniegu brak,

ale przynajmniej mamy piaskownicę w sali  :-)

 

... przy tablicy interaktywnej 


27.01.2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbył się XXIII Koniński Przegląd Piosenki Przedszkolnej DO - RE - MI. W przeglądzie wzięło udział 46 artystów z 18 konińskich przedszkoli - nasze przedszkole reprezentowały Michalina Gościniak z grupy VI "Zajączki" i Zuzanna Łagocka z grupy V "Pszczółki". Gratulujemy występu małym piosenkarkom :-)


Z najlepszymi życzeniami dla Babć i Dziadków w pierwszym dniu wystąpiły dzieci z grupy I "Misie" i V "Pszczółki",

natomiast 25.01.2017r. dzień Babci i Dziadka uczciły dzieci z grup III "Biedronki" i IV "Żabki".

Ostatniego dnia (26.01.2017r.) swój repertuar zaprezentowały dzieci z grupy II "Motylki" i VI "Zajączki".


W dniu 25.01.2017r. dzieci z grup "Motylków", "Biedronek", "Żabek", "Pszczółek" i "Zajączków" wybrały się na seans filmowy "Balerina" do Konińskiego Domu Kultury.

 


W dniu 18.01.2017r. dzieci z grupy "Pszczółki" i "Zajączki" odwiedziły Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki w Żychlinie. Wycieczka była bardzo pouczająca. Starszaki obserwowały proces produkcji książki, wzbogaciły wiadomości na temat urządzeń technicznych związanych z powstaniem książki.

 


XIV Olimpiada Sportowa z Bolkiem i Lokiem

Dnia 17.01.2017r. o godz. 9.30 na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie odbyły się finałowe rozgrywki  XIV Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem: „Z Bolkiem i Lolkiem na sportowo – jest zdrowo!” Po uroczystej defiladzie, zapalonym zniczu i zaśpiewanym przez Michalinkę Gościniak  Hymnie Polski  nastąpiły prawdziwe sportowe zmagania. W finale brało udział 7 konińskich przedszkoli:

Przedszkole nr 7 ,,Bolek  i Lolek”,

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka,

Przedszkole Nr 16 im. Jana Brzechwy,

Przedszkole nr 17 "Wojtusiowa Izba",

Przedszkole Nr 25 "BAJKA",

Przedszkole nr  32 z Oddziałami Integracyjnymi,

Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”.

Konkurencje odbywały się w trzech grupach wiekowych, w których uczestniczyły jedenastoosobowe drużyny. Poszczególne zadania wymagały od zawodników zwinności, gibkości i szybkości. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole. Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a widzowie żarliwie kibicowali swoim faworytom.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady  czuwali studenci  II roku Wydziału Kultury i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, których wspaniale przygotowali opiekunowie – Pani dr Ewa Janeczek oraz Pani dr  Karolina  Waliszewska. Opiekę medyczną nad imprezą sprawowała Pani Agnieszka Liszka.

Mali sportowcy wykazali się zarówno umiejętnościami fizycznymi, jak i zaangażowaniem, a ich koledzy i koleżanki zasłużyli na miano prawdziwych kibiców. Wszyscy uczestnicy XIV Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem otrzymali okazałe puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Konina Pana Józefa Nowickiego, Przewodniczącego Rady Miasta Konina Pana Wiesława Steinke oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie i Hurtownię Anna.

Impreza przebiegła w miłej, przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom olimpiady, a radość dzieci, ich sportowa postawa i duch walki jest największym podziękowaniem dla organizatorów tej pięknej imprezy.


Dnia 10.01.2017r. odbył się "Bal Karnawałowy" dla dzieci z grupy "Żabek", "Pszczółek" i "Zajączków",

natomiast 13.01.2017r. bawiły się dzieci z grupy "Misiów", "Motylków" i "Biedronek". 

Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny rycerzy, policjantów i wiele innych postaci... Podczas zabaw przy muzyce wszyscy wesoło się bawili:)


Dnia 10.01.2017r. wzięliśmy udział w XII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Przedszkole nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie. Reprezentowały nas godnie Iga Horzewska ( gr. "Żabki"), Michasia Gościniak (gr. "Zajączki"), Ania Jagodzińska i Maja Badyniak (gr. "Pszczółki").


Dnia 21.12.2016r. dzieci z grupy II "Motylki" i III "Biedronki" w obecności aniołów - Michaliny Gościniak z gr. VI "Zajączki" i Zuzi Łagockiej z gr. V "Pszczółki", odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Koninie. Dziecięcy śpiew kolęd i świąteczne tańce wprowadziły pensjonariuszy w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Najmilszą niespodzianką okazały się paczki od Świętego Mikołaja ufundowane przez rodziców i pracowników z naszego przedszkola.

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w akcji "Paczka od Św. Mikołaja"!


20.12.2016r. w naszym przedszkolu odbyło się „XIV Przedszkolne Kolędowanie” przy pianinie. Dzieci, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście
w bożonarodzeniowej scenerii przy blasku świec pośród piernikowych zapachów śpiewali z solistami znane staropolskie kolędy. Spotkanie to zakończyło realizację projektu edukacyjnego „Boże Narodzenie”, którego celem było kultywowanie we wszystkich grupach wiekowych najpiękniejszych świątecznych tradycji. W ciągu minionych dwóch tygodni dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, ubierały w salach choinki, przygotowywały i przedstawiały jasełka, uczestniczyły we wspólnej wigilii, przed którą dzieliły się opłatkiem oraz spotkały się z Mikołajem.
W tym roku wraz z przedszkolakami kolędy śpiewała Pani Jolanta Zinkowska – Roszak, która reprezentowała Pana Prezydenta Józefa Nowickiego, Pan Wiesław Wanjas Przewodniczący Komisji Rodziny i Spraw Społecznych oraz Pani Mirosława Mączyńska przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koninie.


Tak prezentowaliśmy się  na Rodzinnym Turnieju KKPK Medyk Konin 2016 w dniu 18.12.2016r.

Dyplom


Dnia 16.12.2016r. odbyła się "Wigilia Przedszkolna" oraz "Spotkanie ze św. Mikołajem". Tradycyjnie uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe wystawione, tym razem, dla wszystkich dzieci i personelu przedszkola przez grupę "Zajączki". Następnie dzieci odwiedził św. Mikołaj, który przygotował dla nich zadania i niespodzianki. W tym roku, po raz pierwszy, dzieci również przygotowały dla św. Mikołaja zagadki, z którymi poradził sobie wzorowo. Na zakończenie spotkania odbyły się wspólne zabawy ze śpiewem przy muzyce. Po wspólnym spotkaniu św. Mikołaj odwiedził poszczególne grupy i rozdał przygotowane przez Radę Rodziców prezenty.


14. 12. 2016r. - Spotkanie Świąteczne z Rodzicami - grupa I "Misie", II "Motylki", VI "Zajączki"

15. 12. 2016r. - Spotkanie Świąteczne z Rodzicami - występy artystyczne grupy III "Biedronki", IV "Żabki", V "Pszczółki"


Dnia 13.12.2016r. dzieci z  grupy II "Motylki", IV "Żabki, V "Pszczółki" i VI "Zajączki" uczestniczyły w drugich warsztatach  kinowych w ramach realizacji  "Interdyscyplinarnego programu edukacji medialnej Kino-przedszkole".


06.12.2016r. był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków…Dzieci z grupy „Zajączków” i „Pszczółek” w czapkach mikołajowych uczestniczyły w Jarmarku Św. Mikołaja w Starym Koninie. Starszaki zaprezentowały tam transparent, który został nagrodzony. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.

:) Wielkie gratulacje :)


W dniu 01.12.2016r. odbyło się spotkanie z okazji górniczego święta - "Barbórki". Naszymi gośćmi byli p. Elżbieta Robaszkiewicz oraz p. Stefan Chmielewski. Na spotkaniu dzieci zapoznały się z historią powstania węgla, charakterem pracy górników i poznały mundur galowy górnika. Niespodzianką była możliwość poznania instrumentu muzycznego - fagotu, który w ciekawy sposób przedstawiła mama Piotrusia - członek orkiestry KWB PAK KONIN. Ogromną radość sprawiły dzieciom zagadki słuchowe polegające na rozpoznawaniu muzyki ze znanych im bajek.


Dnia 25.11.2016r. w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki zaprosiły do zabawy swoje ulubione misie. Dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej, poznały historię pluszowej maskotki i Święta Pluszowego Misia zaprezentowaną na ekranie tablicy interaktywnej. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych zaśpiewały również piosenkę „Teddy Bear” w języku angielskim i złożyły życzenia przyniesionym z domu misiom. Ogromną niespodzianką dla przedszkolaków i ich maskotek był ciasteczkowy tort, który rozświetlił racami sale zajęć wypełnioną radosnymi dziećmi.


Dnia 24.11.2016 r. dzieci z grup "Żabek" i "Motylków" zwiedziły "Fabrykę szklanych ozdób choinkowych - "KADPOL" w Gnieźnie. Poznały kolejne etapy produkcji bombek: dmuchanie, srebrzenie, lakierowanie i malowanie wzorów. W firmowym sklepiku dzieci miały okazję obejrzeć bogaty asortyment produktów...


... 24.11.2016 r. zakończyliśmy eliminacje do XIV Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem. Drugiego dnia, podobnie jak pierwszego, emocji było co nie miara! 

Dzisiejszego dnia w zawodach rywalizowały następujące placówki:

Przedszkole nr 17 "Wojtusiowa Izba"

Przedszkole nr 11 "Pentliczek"

Przedszkole nr 12 „Kubuś Puchatek”

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka

Niepubliczne Przedszkole "Sportuś"

Przedszkole nr  32 z Oddziałami Integracyjnymi 

 

Bilety do finału otrzymały:

Przedszkole nr 17 "Wojtusiowa Izba"

Przedszkole nr  32 z Oddziałami Integracyjnymi

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka

:-)   GRATULUJEMY!  :-)

 


Dnia 22.11.2016r. o godz. 9.30 na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie odbył się pierwszy dzień  eliminacji przedszkolaków do XIV Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem. W tym dniu o bilet otwierający drogę do finału Olimpiady rywalizowało aż siedem przedszkoli :

Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy”,

Przedszkole nr 6 

Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi „Leszczynowa Górka”,                          

Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy.

Przedszkole Nr 25 "BAJKA".

Przedszkole nr 31 "Pod Tęczą",  

Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”,

W każdej z proponowanych dyscyplin przedszkolaki radziły sobie doskonale i o wygranej decydowały często pojedyncze punkty lub sekundy. Dziecięca rywalizacja i wspaniała zabawa zapewniły przedszkolakom niesamowite przeżycia.

Wśród siedmiu  reprezentacji najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach zdobyły następujące placówki:

1.     Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”,

2.     Przedszkole Nr 16 im. Jana Brzechwy,

3.     Przedszkole Nr 25 "BAJKA".

GRATULUJEMY  WYGRANEJ !!!

 


W dniu 18.11.2016r. jak każdego roku w naszym przedszkolu odbył się przegląd „W krainie polskich legend”,  który przeprowadziła p. A. Nowicka. W przeglądzie brały udział dzieci z grupy „Żabki”, „Motylki”, „Pszczółki” i „Zajączki”, natomiast w postacie z legend wcieliły się dzieci z gr. I "Misie".

 


W związku ze „Światowym Dniem Rzucania Palenia”  w przedszkolu zostały zrealizowane zajęcia dydaktyczne propagujące zdrowy styl życia. Zajęcia poprowadziła p. Ania Nowicka w dniu 17.11.2016r. W pogadance wzięły udział  dzieci z grupy „Żabki”, „Motylki”, „Pszczółki” i „Zajączki”.


 Od najmłodszych lat uczymy się, jak kochać swoją Ojczyznę… 10.11.2016 r. odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 


Dnia 20.10.2016r. grupa "Motylki i Żabki" pomimo kapryśnej pogody wybrała się na wycieczkę do "Pradoliny", aby upiec w ognisku ziemniaka, spotkać konie i przejść się ścieżką zdrowia.


 W dniu 13.10.2016r. dzieci naszego przedszkola gościły w swojej placówce przedstawicieli emerytowanych pracowników przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na Dzień Edukacji Narodowej. Każdą piosenkę, taniec i wiersz zebrani goście nagradzali gromkimi brawami. Spotkanie upłynęło w miłej, sympatycznej atmosferze przy słodkim poczęstunku i rozmowach o wnukach.


Dnia 07.10.2016r. dzieci z starszych grup uczestniczyły w pierwszych tegorocznych warsztatach  kinowych w ramach realizacji  "Interdyscyplinarnego programu edukacji medialnej Kino-przedszkole".


Dnia 06.10.2016r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. Następnie przedszkolaki  rozwiązywały na tablicy interaktywnej filmowe zagadki SpongeBoba – bohatera kreskówek, dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach pieszo oraz bezpiecznego podróżowania samochodem z rodzicami.Za prawidłowo wykonane zadanie w nagrodę otrzymywały odblaskowe światełka oraz dyplomy. Spotkanie funkcjonariuszy z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.


Dnia 05.10.2016r. dzieci z grupy Motylki, Żabki, Zajączki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę pieszą do Komendy Miejskiej Policji w Koninie w celu bliższego poznania zawodu policjanta. 

Więcej zdjęć w Galeriach grupowych...


Dnia 27.09.2016r. dzieci z wszystkich grup wiekowych pojechały autokarem do Parku F. Chopina w Starym Koninie szukać Pani Jesieni...

Więcej zdjęć w Galeriach grupowych...


Dnia 23.09.2016r. starszaki na sportowo spędzili "Dzień bez samochodu" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Koninie


Dnia 22.09.2016r. odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny na pożegnanie lata pod hasłem "Baw się zdrowo - jarzynowo i owocowo". Impreza była promocją zdrowego odżywiania, aktywności ruchowej i spędzania wolnego czasu z rodziną na świeżym powietrzu. Rodzice aktywnie spędzali czas z dziećmi oraz personelem przedszkola odczuwając radość ze wspólnej zabawy.

                                                                                                                                                                                                                                                       Do zobaczenia za rok!

Festyn rozpoczęliśmy od wspólnego tańca z Jesienią  i Latem

Jak co roku tatusiowie wykazali się świetną formą i zaciętą rywalizacją podczas meczu

Mamusie nie były gorsze walczyły do końca w przeciąganiu liny

Jak zawsze możemy liczyć na młodą aktorską krew...

Słodko, kolorowo, fantowo i zabawnie było do końca festynu...


Dnia 20.09.16r. w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka oraz Dnia Patrona. Dzieci w pięknych strojach galowych uczestniczyły w zabawach ruchowych, quizie z wiedzy o przedszkolu, a także miały okazję do zaprezentowania dobrych manier i umiejętności samodzielnego spożywania posiłków, ubierania się.Za prawidłowo wykonane zadanie dzieci otrzymywały medal przedszkolaka. Największą atrakcją spotkania była obecność Bolka i Lolka, a także ich udział w zabawie tanecznej. Był to dzień pełen wrażeń, radości zabaw i niespodzianek. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały słodkie upominki.


Dnia 16.09.2016r. przedszkolacy uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata", która odbywa się pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”. Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.


 12.09.2016r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w koncercie muzycznym pt. "BARDZO DOBRE PASODOBLE"


 

Przedszkole Nr 7

"Bolek i Lolek" w Koninie

Wsparcie prawnicze dla rodziców:

Michał Majewski - Radca Prawny Konin

porady z zakresu prawa rodzinnego

62-510 Konin, ul. Kolejowa 30

tel. 63-242-14-67