• Tekst
  • Powiększenie
  • Aa Czcionka 100%

Publiczne Przedszkole nr 7

Projekt „Znamy bajki i baśnie”

Celem projektu jest zainteresowanie dzieci ze wszystkich grup wiekowych literaturą dziecięcą pochodzącą z całego świata.  Wiadomości na temat bajek i baśni dzieci zdobędą podczas słuchania utworów czytanych przez nauczycieli lub rodziców w przedszkolu, z nagrań CD i DVD. Dzieci będą miały okazje poznać rozmaite wersje bajek i baśni. Przedszkolaki zdobytą wiedzę będą mogły utrwalić podczas zabaw teatralnych organizowanych  na zajęciach dydaktycznych.

W projekcie aktywny udział przypada także Państwu ponieważ możecie we współpracy z nauczycielami czytać dzieciom wybrane pozycje książkowe, wykonać stroje dla dzieci przebierających się za postacie z bajek i baśni do przeglądu oraz wykonać wspólnie z dziećmi prace plastyczne do proponowanych konkursów plastycznych.